Ξεσπάει στον ΑΟ Κορφοβουνίου ο ΑΟ Κεντρικών Τζουμέρκων

2016-04-11 01:19

ΑΟ Κεντρικών Τζουμέρκων - ΑΟ Κορφοβουνίου 7-0

Μεγάλη νίκη με 7-0 πέτυχε η ομάδα των Τζουμέρκων, και στέλνει ηχηρό μήνυμα στην ΑΕ Ξηροβουνίου ενόψει της τελευταία αγωνιστικής στο γήπεδο της Καμπής την Μεγάλη Τετάρτη, όπου κατά πάσα πιθανότητα θα κριθεί και η πρώτη θέση.

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγο της βροχής στο Παλαιοκάτουνο η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να βρει 7 τέρματα με την αρχή να γίνεται με τον Δ. Πλεύρη μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Το 2ο γκολ ήρθε με ένα σουτ του Τσιμπλοκούκου από τα 40 μέτρα, με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του τερματοφύλακα του Κορφοβουνίου και να καταλήγει στα δίχτυα. Το 3-0 έκανε ο Ν. Πλεύρης με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Στύλιος στο 44' όταν το σουτ του από πλάγια θέση(σχέδον στην γραμμή του πλαγίου) έφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα του Κορφοβουνίου.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟΚ Τζουμέρκων συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό με το 5-0 να έρχεται στο 58ο λεπτό με τον Γ. Κατσάνο να πιάνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φαουλ του Στύλιου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Το 6-0 έκανε ο Στύλιο με σουτ μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα στο 63ο λεπτό, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σπανός στο 89ο λεπτό ο οποίος μετά από ωραία προσπάθεια του Ν. Πλεύρη από τα δεξιά δέχθηκε την μπάλα και σε κενή εστία έγραψε το τελικό 7-0.