Β' ΕΠΣ Άρτας: Στην κορυφή η Νέα Αναγέννηση Αρταίων

2017-10-30 23:44
Φωτογραφία της Αθλητική Ένωση Ραδοβυζίων.
Χωρίς δυσκολία πέρασε το εμπόδιο της ΑΕ Ραδοβυζίων η Νέα Αναγέννηση Αρταίων και βρίσκεται στην κορυφή με 12 βαθμούς μετά από 4 αγώνες, όσους και η Αγία Παρασκευή που είναι οι μοναδικές ομάδες που δεν έχουν χάσει βαθμούς μέχρι τώρα.

Το σκορ για την Αναγέννηση άνοιξε ο Τζαλοκώστας στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης κάνοντας το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νέα "Μαύρη Θύελλα" βρήκε άλλες 2 φορές το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τσαλοκώστα στο 50' να κάνει το 2-0 ενώ 10 λεπτά αργότερα και πάλι ο Τσαλοκώστας έκανε το 0-3. Το σκορ έκλεισε ο Νίκαρης στο 75' δίνοντας την νίκη με 0-4 στην ομάδα του που την κρατάνε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Από την άλλη η ΑΕ Ραδοβυζίων δεν έχει καταφέρει να πάρει βαθμό μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.