Β' ΕΠΣ Άρτας: Σφραγίζει την 2η θέση το Γλυκόριζο

2016-05-23 13:11

Για μια ακόμα φορά με οδηγό τον Παναγιώτη Σταύρου ο Απόλλων Γλυκορίζου πήρε σπουδαίο τρίποντο που του εξασφαλίζει την 2η θέση στα Play-Off, μια θέση που σε περίπτωση που ανέβει η Αμβρακία Κωστακιών στην Γ' Εθνική δίνει την άνοδο στο Α' Τοπικό.

Το Γλυκόριζο μπήκε ελαφρός καλύτερα στο παιχνίδι αλλά τελικά ο Ολυμπιακός Καλοβάτου ήταν αυτός που πήρε προβάδισμα στο 20' με το σουτ του Τζίμα.Στα επόμενα λεπτά του ημιχρόνου το Γλυκόριζο είχε μια ελαφριά υπεροχή, δημιούργησε κάποιες καλές φάσεις αλλά το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Απόλλων ξεκίνησε δυνατά για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης και τελικά το βρήκε στο 55' με τον συνήθης ύποπτο Π. Σταύρου να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1-1. 10 λεπτά αργότερα και πάλι ο ίδιο παίχτης με σουτ έφερε σε πλεονεκτική θέση την ομάδα του καθώς ανέτρεψε το αποτέλεσμα κάνοντας το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στα επόμενα λεπτά να αντιδράσουν για να φέρουν το ματς στο 2-2 αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν και το Γλυκόριζο πήρε μια ακομα νίκη.