Β' ΕΠΣ Άρτας: οι Αφοί Πλεύρη δίνουν στο ΑΟΚ Τζουμέρκων την νίκη με την Ανέζα(video)

2016-05-15 22:24

ΠΑΣ Ανέζα - ΑΟΚ Τζουμέρκων 2-3

Μεγάλη νίκη που αν ανέβει η Αμβρακία Κωστακιών στην Γ' Εθνική έχει είδη σφραγίσει την άνοδο στο Α' Τοπικό πήρε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων στο γήπεδο του Πολυδρόσου με αντίπαλο τον ΠΑΣ Ανέζας, με τους αδερφούς Πλεύρη να σκοράρουν και τα 3 γκολ για τους ορεινούς.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Νίκος Πλεύρης έκλεψε την μπάλα στην άμυνα της Ανέζα, βγήκε απέναντι από τον Τσαμπά Μ. και με πλασέ έκανε το 0-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως κράτησε μόλις 2 λεπτά, στο 4ο λεπτό ο Ζώης κέρδισε το φάουλ, ανέλαβε την εκτέλεση βγάζοντας την σέντρα και ο Μητσαράς ποιο ψηλά από όλους στην περιοχή έκανε το 1-1. Το σκορ ημιχρόνου όμως διαμόρφωσε ο Δημήτρης Πλεύρης μετά από σέντρα του αδερφού του Νίκου έπιασε την κεφαλιά και διαμόρφωσε το 1-2 στο 41ο λεπτό.

Ο ΠΑΣ Ανέζας ξεκίνησε δυνατά το 2ο ημίχρονο με γκολ και πάλι από στημένο, με την μπάλα να φεύγει από τα χέρια του Κατσαρού και ο  Μητσαράς να ισοφαρίζει για 2η φορά το παιχνίδι στο 47ο λεπτό. Ο ΑΟΚ Τζουμέρκων όμως κρατούσε για το τέλος το γκολ που θα έκρινε την αναμέτρηση. Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας ο Κατσάνος Γ. βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ο Δημήτρης Πλεύρης πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά έστειλε για 3η και τελευταία φορά την μπάλα στα δίχτυα στο 89' δίνοντας την νίκη και τους 3 βαθμούς στην ομάδα των Τζουμέρκων.

Δείτε το 0-1 από τον Ν. Πλεύρη ΕΔΩ
Δείτε το 1-1 από τον Μητσαρά ΕΔΩ
Δείτε το 1-2 από τον Δ. Πλεύρη ΕΔΩ
Δείτε το 2-2 από τον Μητσαρά ΕΔΩ
Δείτε το 2-3 από τον Δ. Πλεύρη ΕΔΩ