Β' ΕΠΣ Άρτας: Οδεύει προς την Α' ο ΑΟΚ Τζουμέρκων

2016-05-23 13:41

Στο +4 διατηρεί την διαφορά από το Γλυκόριζο ο ΑΟΚ Τζουμέρκων ο οποίος θέλει μια νίκη ή και μόνο μια ισοπαλία με το Γλυκόριζο για να στεφθεί και μαθηματικά "πρωταθλητής" των Play-Off παίρνοντας την 2η θέση στην Β' ΕΠΣ Άρτας και το 2ο εισιτήριο της ανόδου στο Α' Τοπικό μετά την ΑΕ Ξηροβουνίου

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Τζουμέρκων είχε μια ελαφριά υπεροχή, δημιούργησε μερικές ευκαιρίες, αλλά ο Τζαμπάς και η αστοχία των γηπεδούχων τελείωσαν το ημίχρονο στο 0-0 με τον ΠΑΣ Ανέζα να προσπαθεί να ανέβει και να έχει τις ευκαιρίες του αλλά χωρίς να αλλάξει κάτι στο σκορ.

Στην επανάληψη ο ΑΟΚ Τζουμέρκων ξεκίνησε δυνατά και βρήκε το πρώτο γκολ στο 55' με τον Κοντοδήμα να προλαβαίνει τον Τζαμπά στην έξοδο και να γράφει το 1-0 για τους γηπεδούχους. Λίγο πριν το τέλος (83') ο Κατσαρός έκανε δυνατό βολέ, η μπάλα πέρασε από όλους τους αμυντικούς του ΠΑΣ Ανέζας και έβγαλε τον Στύλιο απέναντι από τον Τζαμπά, με τον μεσοεπιθετικό των γηπεδούχων να μην δυσκολεύεται ιδιαίτερα και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το τελικό 2-0.