Β' ΕΠΣ Άρτας: Μοιράστηκαν από 1 βαθμό Ολυμπιακός Καλοβάτου και ΠΑΣ Ανέζα

2016-05-11 23:41
Ολυμπιακός Καλοβάτου - ΠΑΣ Ανέζα 1-1

Ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει ιδιαίτερα καμία ομάδα, αλλά σίγουρα τους κρατάει μέσα στο παιχνίδι της ανόδου πήραν Ολυμπιακός Καλοβάτου και ΠΑΣ Ανέζα στον Καλόβατο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν χλιαρό με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Ζώη στην μοναδική καλή ευκαιρία του ημιχρόνου να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους γράφοντας το 0-1 πέντε λεπτά πριν το 45'.

Το δεύτερο ημίχρονο έγινε ποιο γρήγορο, με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, με τις φάσεις να έρχονται η μια μετά την άλλη. Το γκολ όμως άργησε να έρθει, με τον Ράμα Α. να κερδίζει πέναλτι στο 70ο λεπτό με την εκτέλεση του να την αναλαμβάνει ο ίδιος και να φέρνει το ματς στα ίσα. Στα εναπομείναντα λεπτά οι δυο ομάδες προσπάθησαν να βρουν κάποιο γκολ που θα τους χάριζε την νίκη, αλλά το 1-1 παρέμεινε έως το τέλος.

Γήπεδο: Καλοβάτου

Διαιτητής: Καλιακάτσος, Βοηθοί: Σιατής - Μάνος

Παρατηρητής: Φωτιάδης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γεωργοδήμος): Καραχάλιος, Θεμελής, Τζίμας, Κατσινίκας, Κωλέτσος Α.,Γιαμούρης, Ξυλογιάννης (46’ Θεοδώρου), Ψυχογιός Π. (46’ Ράμα Α.), Κωλέτσος Π., Μπελερής Μ. (46’ Παπακώστας), Ράμα Γ.

ΠΑΣ Ανέζα: Τσαμπάς Μ., Στεργίου Η., Μυτικιώτης, Μητσαράς, Στεργίου Π., Ντούλας, Σιώζος, Ρώσσιος Η. (59’ Τσαμπάς Φ.), Ρώσσιος Γ. (70’ Τσαμπάς Π.), Ζώης, Παπαγεωργίου