Β' ΕΠΣ Άρτας: Με το δεξί στα Play-Off ο ΑΟΚ Τζουμέρκων(video)

2016-05-09 14:45

ΑΟΚ Τζουμέρκων - Ολυμπιακός Καλοβάτου 3-1

Με το δεξί μπήκε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων στην διαδικασία των Play-Off της Β' ΕΠΣ Άρτας, νικώντας τον Ολυμπιακό Καλοβάτου στο Παλαιοκάτουνο με 3-1.

Οι ευκαιρίες ήταν μοιρασμένες στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου να έχει ευκαιρίες και να μην τις μετουσιώνει σε γκολ, ενώ ο ΑΟΚ Τζουμέρκων στην τελευταία φάση του ημιχρόνου στο 45+ με τον Κοντοδήμα να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, κάνοντας το 1-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ Τζουμέρκων είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ευτύχισε να πετύχει και 2ο τέρμα με τον Σπανό στο 15ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ωραία κάθετη πάσα του Ν. Πλεύρη που τον έβγαλε σε θέση βολής με τον επιθετικό των γηπεδούχων να μην αστοχεί. Στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ψυχογιός εκμεταλλεύτηκε την λάθος εκτίμηση του Κατσαρού που τον "πήδηξε" η μπάλα και σε κενή εστία ο παίκτης του Ολυμπιακού έκανε το 2-1 βάζοντας ξανά στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους. Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως κράτησε μόλις 3 λεπτά, καθώς στο 80ο λεπτό ο Ηλίας Στύλιος με ωραίο σουτ από τα 25 μέτρα έκανε το 3-1 για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων που ήταν και το τελικό σκορ. Στις αρχές του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε σουτ του Κουτρουμάνη Κ.

Γήπεδο: Παλαιοκάτουνο - Τζουμέρκων

Διαιτητής: Τσιώρης, Βοηθοί: Νικολάου - Σαρλής Χ.

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος) : Κατσαρός, Κουτρομάνης Η., Κολοκύθας, Κωνσταντινίδης, Κατσάνος, Στύλιος, Κοντοδήμας, Πλεύρης Δ., Πλεύρης Ν., Κουτρομάνης Κ., Σπανός

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γεωργοδήμος) : Καραχάλιος, Θεμελής (Ψυχογιός 60'), Τζίμας, Παπακώστας, Ψυχογιός Α., Γιαμούρης (Σάλας 61'), Κωλέτσος Αχ., Θεοδώρου, Τσίγας (Ντόκορος 66'), Κωλέτσος Π., Ράμα Α.

Δείτε το 1-0 με γκολ του Κοντοδήμα ΕΔΩ

Δείτε το 2-0 με γκολ του Σπανού ΕΔΩ

Δείτε το 2-1 με γκολ του Ψυχογιού ΕΔΩ

Δείτε το 3-1 με γκολ του Στύλιου ΕΔΩ