Β' ΕΠΣ Άρτας: Λύτρωση λίγο πριν την λήξη για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων

2016-04-26 00:28

ΑΟΚ Τζουμέρκων - Κυράτσα Αγ. Δημητρίου 3-2

Λίγο έλειψε να χάσει βαθμούς από την Κυράτσα ο ΑΟΚ Τζουμέρκων στο Παλαιοκάτουνο και να πάει με -2 την Μ. Τετάρτη στο ντέρμπι με την ΑΕ Ξηροβουνίου, αλλά τελικά με γκολ του Ηλία Στύλιου στις καθυστερήσεις πήρε την νίκη με 3-2.

Ο Στύλιος άνοιξε από νωρίς λογαριασμό στο παιχνίδι, όταν στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ με σουτ βάζοντας μπροστά την ομάδα του. Αυτό το γκολ δεν έριξε την ψυχολογία των γηπεδούχων, αντιθέτως ήταν το γκολ που τους ξύπνησε, με τον Αθανασιάδη 12 λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει σε 1-1 ενώ στο 19' ήρθε η ολική ανατροπή με τον ίδιο παίχτη να κάνει το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου, ο ΑΟΚ Τζουμέρκων πίεσε μέχρι την ανάπαυλα, αλλά ο Παππάς και τα 2 δοκάρια του στέρησαν το γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ Τζουμέρκων συνέχιζε να σημαδεύει τα δοκάρια, προσθέτοντας άλλα 2 στα 2 ήδη υπάρχοντα. Με την λύτρωση να έρχεται στις καθυστερήσεις. Αρχικά ο Κοντοδήμας με κεφαλιά, και στην συνέχεια ο Στύλιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του αμυντικού που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα, έφεραν το ματς τούμπα μέσα σε λίγα λεπτά, δίνοντας στους γηπεδούχους την αγχωτική νίκη.

Δείτε το 1-0 με γκολ του Στύλιου ΕΔΩ
Δείτε το 1-1 με γκολ του Αθανασιάδη ΕΔΩ
Δείτε το 1-2 με γκολ του Αθανασιάδη ΕΔΩ
Δείτε το 2-2 και το 3-2 με γκολ του Κοντοδήμα και του Στύλιου ΕΔΩ