Β' ΕΠΣ Άρτας: Ισοφάριση τελευταίων λεπτών για τον Απόλλων Γλυκορίζου με τα Τζουμέρκα(Video)

2016-05-11 23:09
Απόλλων Γλυκορίζου - ΑΟΚ Τζουμέρκων 2-2

Στα 2 πρώτα παιχνίδια των Play-Off ο Απόλλων Γλυκορίζου έχει πάρει μια νίκη και μια ισοπαλία, και τα δυο αυτά αποτελέσματα με γκολ στα τελευταία λεπτά και με τον ίδιο παίχτη. Παίρνοντας την ισοπαλία στο 88'.

Τα 25 λεπτά ήταν καλύτερα για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, αλλά χωρίς να καταφέρει να βρει στόχο, ότι δεν έκανε ο ΑΟΚ Τζουμέρκων το έκανε ο Απόλλων Γλυκορίζου στο 30ο λεπτό με τον Παπαμιχαήλ, ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας εντός της περιοχής, απέφυγε τον Κατσάνο και σούταρε για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο ΑΟΚ Τζουμέρκων έφερε το ματς στα ίσα, στο 3ο λεπτό του 2ου, ο Νικος Πλεύρης έκανε την σέντρα από Αριστερά με τον αδελφό του, Δημήτρη Πλεύρη να κάνει το πλασέ στην κίνηση κάνοντας το 1-1. Στα επόμενα λεπτά οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σημειώσουν κάποιο τέρμα, με τις ποιο καθαρές για τους φιλοξενούμενους που τελικά κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 73ο λεπτό με ωραία εκτέλεση φάουλ του Ν. Πλεύρη, ένα φάουλ που είχε κερδίσει ο Στύλιος. Στα επόμενα λεπτά η γηπεδούχος ομάδα ανέβηκε, πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης και τελικά τα κατάφερε στο 88'  όταν ο πρώτος σκόρερ των Play-Off Σταύρου Π. πήρε την μπάλα από τα αριστερά, έκλεισε προς το κέντρο, σουτερα, με το σουτ του να βρίσκει στους αμυντικούς του ΑΟΚ Τζουμέρκων ξεγελώντας τον Κατσαρό, χαρίζοντας με αυτό τον τρόπο τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Γήπεδο: Γλυκορίζου

Διαιτητής: Αθανασίου, Βοηθοί: Τράμπας - Γεωργούλας

Απόλλων Γλυκορίζου (Θώδης) : Παπαδημητρίου, Σφήκας, Xibraku Κ., Παπαμιχαήλ, Σταύρου Δ., Ζαρκάδας, Xibraku A., Cingo, Σιακούφης (57' Μπούκας), Σταύρου Π., Παπαχρηστάκης

ΑΟΚ Τζουμέρκων: Κατσαρός, Κουτρομάνης Ηλ., Τσιμπλοκούκος, Κωνσταντινίδης, Μακρής, Στύλιος, Καλύβας, Κατσάνος Γ., Πλεύρης Δ., Πλεύρης Ν., Κουτρομάνης Κ.

Δείτε το 1-0 από τον Παπαμιχαήλ ΕΔΩ
Δείτε το 1-1 από τον Δ. Πλεύρη ΕΔΩ
Δείτε το 1-2 από τον Ν. Πλεύρη ΕΔΩ
Δείτε το 2-2 από τον Π. Σταύρου ΕΔΩ