Β' ΕΠΣ Άρτας: Επεισοδιακή νίκη για τον Απόλλων Γλυκορίζου στην Ανέζα

2016-05-09 15:23

ΠΑΣ Ανέζας - Απόλλων Γλυκορίζου 1-2

Σε ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Απόλλων Γλυκορίζου πήρε την νίκη στην Ανέζα με 1-2.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα παιχνίδι κέντρου, με τις δύο ομάδες να κοιτάνε περισσότερο μην δεχθούν κάποιο γκολ παρά να απειλήσουν την αντίπαλη εστία, η μοναδική σημαντική ευκαιρία ήταν για την ομάδα του Γλυκορίζου η οποία στο 41ο λεπτό παραλίγο να κάνει το 0-1, όταν ο Xibraku A. μετά από λάθος της άμυνας τον γηπεδούχων βρέθηκε απέναντι από τον Τσαμπά, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι, με το 0-0 να παραμένει έως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ήρθαν τα πάνω κάτω, γκολ, κόκκινες, ευκαιρίες, ακυρωθέν γκολ. Τα είδαμε όλα. Στην πρώτη επαφή με την μπάλα ο Ζώης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδημητρίου για να βάλει μπροστά την ομάδα της Ανέζας με 1-0 στο 63' . Στο 67' ο Μπάφας είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα, για χτύπημα εκτός φάσης, δίνοντας αριθμητικό πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο, φέρνοντας το ματς στα ίσα στο 73ο λεπτό με γκολ του Σταύρου Π.. Λίγα λεπτά αργότερα(75') η ομάδα της Ανέζας έμεινε με 9 παίκτες μετά την αποβολή του Ρούμπου με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα. 5 λεπτά αργότερα η ομάδα της Ανέζας έκανε το 2-1, αλλά το γκολ του Ζώη ακυρώθηκε ως offside. Στο 85' ο Απόλλων Γλυκορίζου έμεινε με 10 παίκτες μετά την 2η κίτρινη κάρτα του Ndreca. Στο 90' η ομάδα του Γλυκορίζου έκανε το τελικό 1-2 με γκολ του Σταύρου Π..

Γήπεδο: Ανέζας

Διαιτητής: Κωστούλας, Βοηθοί: Δραγατάκης - Κυριάκου

ΠΑΣ Ανέζας : Τσαμπάς, Στεργίου, Μυτικιώτης, Μητσαράς, Στεργίου, Ντούλας , Παπαγεωργίου, Μπάφας, Σιώζος (Ζώης 61'), Ρούμπος, Ρώσσιος Γ.

Απόλλων Γλυκορίζου  : Παπαδημητρίου, Παπαμιχαήλ, Σφήκας, Ndreca, Σταύρου Δ., Ζαρκάδας, Xibraku A., Xibraku K., Cingo, Σταύρου Π., Παπαχρηστάκης