Β' ΕΠΣ Άρτας: Ασταμάτητη η ΑΕ Ξηροβουνίου, 10 σερί νίκες και τώρα ο Τελικός

2016-04-25 22:10
Δίας Κωστακιών - ΑΕ Ξηροβουνίου 0-4

Η ΑΕ Ξηροβουνίου πάει με ξέφρενους ρυθμούς στον "τελικό" της Μ. Τετάρτης απέναντι στον ΑΟ Κεντρικών Τζουμέρκων στην Καμπή, με την ομάδα του Αμμότοπου να θέλει μια ακόμα νίκη για να διευρύνει το σερί της και να στεφθεί πανηγυρικά πρωταθλήτρια.

Στο Πολύδροσο η ομάδα του κ. Καρρά ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 14ο λεπτό ο Γόγολος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, δείχνοντας από νωρίς τον δρόμο προς την νίκη. Στο 23ο λεπτό ο πρώτος σκόρερ της ΑΕ Ξηροβουνίου, Άρης Δόσης έδωσε προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του, με το σκορ ημιχρόνου να διαμορφώνεται στο 38ο λεπτό με γκολ του Νάστου ο οποίος έκανε το 0-3.

Το 2ο ημίχρονο η ΑΕ Ξηροβουνίου έπαιξε ποιο συντηρητικά, με τον Δία να προσπαθεί να πετύχει κάποιο γκολ αλλά χωρίς να τα καταφέρει, κάτι που κατάφερε ο Καπέλος στο 90' γράφοντας έτσι το τελικό 0-4 για τους φιλοξενούμενους.