Β' ΕΠΣ Άρτας 23η αγωνιστική PostGame

2016-03-09 23:41

Ακράτητος Ακροποταμιάς - Απόλλων Γλυκορίζου 0-1

Έβαλε δύσκολα ο ουραγός Ακράτητος Ακροποταμιάς σε μια από τις ομάδες που διεκδικούν μια θέση στο Α' Τοπικό του χρόνου, όπως σας είχε πει το Ηπειρος Σπορ η ομάδα της Ακροποταμιάς είναι ανεβασμένη και στον Απόλλων χρειάστηκε ένα πέναλτι στο 70ο λεπτό για να φύγει από την Ακροποταμιά με τους τρις βαθμούς της νίκης και να διατηρηθεί στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 43 βαθμούς. Η ομάδα του Ακράτητου πάλεψε το παιχνίδι είχε και μερικές φάσεις αλλά χωρίς ευτυχή κατάληξη, όπως και αρκετές φάσεις είχαν οι φιλοξενούμενοι αλλά τα σουτ τους έβρισκαν τον Μπακόλα ή έφευγαν άουτ, με τα παράπονα των γηπεδούχων στην διαιτησία της αναμέτρησης να είναι αρκετά.

Κυράτσα Αγ. Δημητρίου - Διαγόρας Κομμένου 1-0

Ποιο δύσκολα από τι θα περίμενε νίκησε η Κυράτσα την ομάδα του Διαγόρα Κομμένου που πάλεψε το παιχνίδι αλλά τελικά έφυγε για ένα ακόμα παιχνίδι χωρίς βαθμό από τον αγωνιστικό χώρο, η Κυράτσα που είχε αρκετές ακόμα φάσεις για να πετύχει κάποιο 2ο τέρμα αλλά χωρίς τελικά να τα καταφέρει να το πετύχει πέφτοντας πάνω στον γκολκίπερ του Διαγόρα ή σουτάροντας άουτ.

Με αυτή την νίκη η Κυράτσα Αγ. Δημητρίου ανεβαίνει στην 5η θέση, μια θέση που ονειρεύονται πολλές ομάδες στο Β' Τοπικό καθώς οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στο Α' Τοπικό, με τους 39 βαθμούς να την φέρνουν 2 βαθμούς πάνω από τον ΠΑΣ Ανέζας.

Αστέρας Φιλοθέης - Αστέρας Ρόκκα 0-5

Νίκη μετά από 13 αγωνιστικές πέτυχε ο Αστέρας Ρόκκα στο γήπεδο του Άγιου Σπυρίδωνα με αντίπαλο τον Αστέρα Φιλοθέης, με το ευρύ 0-5 να αντιπροσωπεύει και την εμφάνιση των δύο ομάδων εντός του αγωνιστικού χώρου, ο Αστέρας ήταν σαφώς καλύτερος και τα γκολ ήρθαν ως συνέχεια της πολύ καλής παρουσίας στον αγωνιστικό χώρο, με αυτή την νίκη ο Αστέρας Ρόκκα ανεβαίνει στους 19 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση, με τον Αστέρα Φιλοθέης να παραμένει 1 θέση πίσω με 15 βαθμούς.

ΑΕ Ξηροβουνίου - ΑΟ Κορφοβουνίου 4-0

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί της η ΑΕ Ξηροβουνίου που θέλει να το κρατήσει μέχρι το τέλος της σεζόν για να βρεθεί αυτή στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί απευθείας στο Α' Τοπικό.

Στον σημερινό αγώνα η ομάδα του Ξηροβουνίου στο πρώτο ημίχρονο τα βρήκε σκούρα απέναντι στον καλά στημένο στον αγωνιστικό χώρο ΑΟ Κορφοβουνίου που έκλεισε καλά τους χώρους μην αφήνοντας κενά στην άμυνα για το Ξηροβούνι, το 2ο ημίχρονο η κούραση έκανε την εμφάνιση στα πόδια των παιχτών του Κορφοβουνίου όμως με τους κενούς χώρους να αυξάνονται και να γράφεται το τελικό 4-0, τα 2 από τον σειριακό σκόρερ Γόγολο που σκοράρει για 3ο παιχνίδι σερί, τον Καραβασιλείου και τον Καπέλο.

Η ΑΕΞ βρίσκεται ισόβαθμη στην πρώτη θέση με τον ΑΟΚ Τζουμέρκων με έναν αγώνα λιγότερο όμως με 56 βαθμούς, ο ΑΟ Κορφοβουνίου βρίσκεται 12ος με 15 βαθμούς.

ΑΕ Λουτροτόπου - ΑΟΚ Τζουμέρκων 0-3

Δεν δυσκολεύτηκε στον Λουτρότοπο ο "2ος" πρωτοπόρος ΑΟΚ Τζουμέρκων ο οποίος νίκησε με 0-3 εύκολα την ΑΕ Λουτροτόπου και συνεχίζει να βρίσκεται σε τροχιά τίτλου, το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε από νωρίς ο Πλεύρης Ν. με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Κουτουμάνη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του λίγο αργότερα με κεφαλιά, και ο Τάτσης Χ. μετά από ωραία ενέργεια να γράφει το 0-3, μετά από αυτό το σημείο η ομάδα των Τζουμέρκων έσβησε τις μηχανές και έκανε συντήρηση δυνάμενω.

Ο ΑΟΚ Τζουμέρκων 56 βαθμούς όσους και η ΑΕ Ξηροβουνίου, με την ομάδα του Λουτρότοπου να κρατάει την προτελευταία θέση με 9 βαθμούς.

Δείτε το 1ο γκολ -> ΕΔΩ

Δείτε το 2ο γκολ -> ΕΔΩ

Δείτε το 3ο γκολ -> ΕΔΩ

Ολυμπιακός Καλοβάτου - ΑΕ Καμπής 3-1

Σε ένα ωραίο παιχνίδι με ανατροπή στο σκορ Ολυμπιακός Καλοβάτου και ΑΕ Καμπής χάρισαν ωραίο ποδόσφαιρο ανά τακτά χρονικά διαστήματα στους λίγους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο. Τον σκορ άνοιξε για την ΑΕ Καμπής ο Λιόντος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ράμα Α. να φέρνει το ματς στα ίσα και αν διαμορφώνει το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κολέτσος Π. έβαλε μπροστά την ομάδα του και ο Ψυχογιός διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο Ολυμπιακός Καλοβάτου βρίσκεται ισόβαθμος με 43 βαθμούς στην 3η θέση μαζί με τον Απόλλων Γλυκορίζου, η ΑΕ Καμπής που βλέπει τις ελπίδες της να εξατμίζονται για μια θέση στην 5αδα των μπαράζ βρίσκεται στην 9η θέση με 28 βαθμούς.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής - Δίας Κωστακιών 1-2

Το ματς που έβγαλε τελείως από την διεκδίκηση της 5αδας τον Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής και έφερε ακόμα ποιο κοντά στην 5αδα τον Δία Κωστακιών παίχτηκε στην Αγ. Παρασκευή, ο Δίας ανέβηκε ακόμα περισσότερο προσπερνώντας τον ΠΑΣ Ανέζας που βρισκόταν την περασμένη αγωνιστική στην 5η θέση,  αλλά να βρίσκεται ακόμα στην 6η θέση, μόλις 1 βαθμό πίσω από την Κυράτσα Αγ. Δημητρίου. Ο Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής πλέον ξεχνάει τις όποιες ελπίδες είχε για το Α' Τοπικό με τους 10 βαθμούς διαφορά από την Κυράτσα Αγ. Δημητρίου φαντάζουν αδύνατοι να καλυφθούν.