Στοπ της Ραφήνας στον Καραϊσκάκη στο Κύπελλο ερασιτεχνών

2016-04-07 00:45

ΑΕ Καραϊσκάκης - Τρίγλια Ραφήνας 0-3

Ανώτερη παρουσιάστηκε η Τρίγλια Ραφήνας στο Γήπεδο των Αγίων Αναργύρων όπου κέρδισε εύκολα με 0-3 τον Καραϊσκάκη.

Σε ένα παιχνίδι που μιλούσε καθ όλη την διάρκεια για του φιλοξενούμενους η ΑΕ Καραϊσκάκης έκανε ελάχιστες ευκαιρίες γνωρίζοντας μοιραία την ήττα-αποκλεισμός από την συνέχεια της διοργάνωσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Η Τρίγλια πήρε κεφάλι στο σκορ στο 33ο λεπτό με γκολ του Μεϊμάρογλου,το 0-1 έμελλε να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη με το καλημέρα η Τρίγλια έκανε το 0-2 με τον Σκαφίδα, στο 46ο λεπτό. Στο 66' ο Μεϊμάρογλου με 2ο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 0-3 με τις όποιες ελπίδες τον γηπεδούχων για κάτι καλό να κλειδώνουν εκεί. Στο 72ο λεπτό η Τρίγλια είχε και χαμένο πέναλτι με τον Κόντη, που θα μπορούσε να ανεβάσει  κ άλλο τον δείκτη του σκορ.

H ομάδα της Ραφήνας αγωνίζεται στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής και κρατάει την 3η θέση στον βαθμολογικό πίνακα με 52 βαθμούς, 4 βαθμούς λιγότερους από τον πρωτοπόρο Φωστήρα Αθηνών.

Επόμενος αντίπαλος για την Τρίγλια στο Κύπελλο Ερασιτεχνών είναι ο ΑΟ Κατασταρίου, κυπελλούχος της ΕΠΣ Ζακύνθου.