Πολυβόλο ο Τηλυκράτης Λευκάδας

2016-04-02 22:47

Τηλυκράτης Λευκάδας - Δόξα Ωρωπού 7-1

Με νέο προπονητή στον πάγκο της η ομάδα του Τηλυκράτη έδειξε πολύ καλό πρόσωπο και επικράτησε εύκολα στην Λευκάδα επί του Ωρωπού.

Η ομάδα του κ. Παντζιαρά πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ με τον Μακρυγιάννη με την συμπλήρωση 5 λεπτών αγώνα, με τον Δημουλιά να δίνει προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο 63ο λεπτό η Δόξα μπήκε ξανά στο παιχνίδι με γκολ του Χασενί που έκανε το 2-1, από εκείνο το σημείο όμως το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους.
Ο Μακρυγιάννης με το 2ο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1, το 4-1 σημείωσε ο Κτένας, το 5-1 ήρθε με το 2ο γκολ του Δημουλιά. Το 6-1 έγραψε ο Ορφανόςενώ το τελικό 7-1 διαμόρφωσε ο νεαρός Παπακωνσταντής από τα 11 βήματα.

Με αυτή την νίκη ο Τηλυκράτης ελπίζει στην ένσταση που έχει καταθέσει στην ΕΠΟ για να του γυρίσουν οι 3 βαθμοί που του έχουν αφαιρεθεί για να βρεθεί πάλι στην 1η θέση.