Κύπελλο ΕΠΣ Άρτας: Νικήτρια στα πέναλτι η Νέα Αναγέννηση Αρταίων τον Ηρόδοτο Καλογερικού

2017-09-20 23:04
Στο ματς που έκλεισε την Β' Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Άρτας η Νέα Αναγέννηση Αρταίων όντας ποιο ψύχραιμη πήρε την νίκη στα πέναλτι ενάντια στον Ηρόδοτο Καλογερικού.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αναγέννηση είχε μια ελαφριά υπεροχή αλλά καμία ομάδα δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Κάτι που δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο το κατάφεραν στο 2ο και οι δύο ομάδες αν και άργησαν. Στο 85' ο Χουλιάρας Α. έβαλε μπροστά τον Ηρόδοτο Καλογερικού στέλνοντας την με το ένα πόδι στην Γ' Φάση, το άλλο όμως δεν το άφησε ο Τζαλοκώστας ο οποίος στις καθυστερήσεις κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση κάνοντας το 1-1.

Στην παράταση οι δύο ομάδες δεν έδειξαν την κούραση τους και κατάφεραν να βρουν αμφότερες άλλη μια φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Αρχικά ο Παύλου στο 95' έκανε το 2-1. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει στους γηπεδούχους την νίκη καθώς ο Κόνιαρης στο 110' έκανε το 2-2 στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί οι φιλοξενούμενοι ήταν ποιο ψύχραιμοι και πήραν την πρόκριση με 2-4.