Κρατάει την πρωτιά ο Πανλευκάδιος

2016-04-02 23:18

Αμβρακικός Βόνιτσας - Πανλευκάδιος 1-2

Την νίκη που ήθελε για να κρατηθεί στην πρώτη θέση(αν τελικά απορριφθεί η ένσταση του Τηλυκράτη) πήρε ο Πανλευκάδιος στην Βόνιτσα.

Το 1-2 μπορεί να μην είναι ο καθρέπτης αυτού του παιχνιδιού καθώς ο Πανλευκάδιος είχε τα φρένα του αγώνα, κρατούσε τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά λίγο έλειψε να το πληρώσει.

Ο Πανλευκάδιος πήρε προβάδισμα στο 15ο λεπτό με σκόρερ τον Κολοβό, ένα γκολ που ήταν και το μοναδικό στο πρώτο ημίχρονο.

5 λεπτά μετά το σφύριγμα της έναρξης του β' ημιχρόνου η ομάδα του Αμβρακικού Βόνιτσας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπεκιάρη, η απάντηση του Πανλευκάδιου όμως ήταν άμεση, καθώς 5 λεπτά μετά(55') το γκολ του Αμβρακικού ο Τριάντος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, χαρίζοντας την νίκη στους Λευκαδίτες.