ΕΠΣ Άρτας: Νικήτρια η ΑΕ Ξηροβουνίου στο ματς Κυπέλλου με τη Δόξα

2017-09-16 19:40

Την νίκη με 1-0 απέναντι στην Δόξα Άρτας πήρε η ΑΕ Ξηροβουνίου στο μοναδικό ματς που έγινε για την Β' Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Άρτας.

Το Ξηροβούνι με γκολ του Νίκου Α. στο 2ο ημίχρονο πήρε την νίκη ενώ στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μπροστά στο σκορ καθώς αστόχησε σε κερδισμένο πέναλτι, αλλά τελικά κατάφερε να πάρει την νίκη-πρόκριση για την Γ' Φάση.
Εκεί που είδη βρίσκονται οι: ΑΟΚ Τζουμέρκων, ΑΕ Μενιδίου, ΠΑΣ Ανέζα, ΑΟ Φιλοθέη, Σκουφάς Κομποτίου και Φιλέλληνες Πέτα, ενώ απομένει ακόμα μια ομάδα εκ των: Ηρόδοτος Καλογερικού - Αναγέννηση Αρταίων - ΑΕ Καραϊσκάκης με τις δύο τελευταίες να δίνουν αρχικά μεταξύ τους αγώνα με την νικήτρια να αντιμετωπίζει τον Ηρόδοτο Καλογερικού.