Απολαμβάνει την 5αδα η Ανέζα, κατεβαίνουν 2α τα Τζουμέρκα

2016-03-27 21:05

ΠΑΣ Ανέζας - ΑΟΚ Τζουμέρκων 1-0

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι στην Ανέζα με αρκετό κόσμο στο γήπεδο και από τις δύο ομάδες που απόλαυσαν για ένα ημίχρονο ποδόσφαιρο, η Ανέζα πήρε την νίκη και πέρασε μόνη 5η στην βαθμολογία κατεβάζοντας παράλληλα τον ΑΟΚ Τζουμέρκων στην 2η θέση .
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, που ήταν και το μοναδικό που μπορούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο. Μετά από κλέψιμο και ωραία μπαλιά που ξεκίνησε πίσω από την γραμμή του κέντρου η μπάλα έφτασε στον Αποστόλη Μυτικιώτη, αυτός με ένα εκπληκτικό σουτ από πλάγια θέση, 35 μέτρα μακριά από το τέρμα κατάφερε να στείλει την μπάλα στο βάθος της εστίας των Τζουμέρκων γράφοντας το 1-0 στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης, ένα γκολ που αποδείχθηκε χρυσό καθώς έδωσε την νίκη στην ομάδα του, οι ευκαιρίες που είχαν και οι δύο ομάδες στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου δεν στέφθηκαν με επιτυχία περιμένοντας για την αποτελεσματικότητα να έρθει στο δεύτερο.

Το δεύτερο ημίχρονο ο αέρας δυνάμωσε, με κατεύθυνση προς το τέρμα των Τζουμέρκων, αυτό μπορούσε να θεωρηθεί η χαριστική βολή των ορεινών καθώς από το σημείο εκκίνησης του αέρα η μπάλα δεν μπορούσε να περάσει ούτε καν την γραμμή του κέντρου, πόσο μάλλον να απειλήσουν την αντίπαλη εστία, με το σκορ να μένει ως έχει και την Ανέζα να παίρνει μια σπουδαία νίκη για τον στόχο των Play-Off.