Ακόμα ποιο κοντά στην 5αδα ο ΠΑΣ Ανέζας

2016-04-03 22:10

Αστέρας Ρόκκα - ΠΑΣ Ανέζας 1-4

Στο +4 από Κυράτσα Αγίου Δημητρίου και Δία Κωστακιών βρίσκεται μετά την σημερινή νίκη στα Ρόκκα ο ΠΑΣ Ανέζας.

Η ομάδα της Ανέζας βρέθηκε νωρίς μπροστά στο σκορ με δύο γκολ του Τσαμπά Φ. που έστειλε τις δυο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 0-2 υπέρ των Φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη ο Αστέρας Ρόκκα μείωσε σε 1-2 με γκολ του Ευθυμίου και μπήκε ξανά στο παιχνίδι, λίγα λεπτά αργότερα όμως η ομάδα της Ανέζας πήρε ξανά διαφορά δυο τερμάτων με τον Ρούμπο, και λίγο πριν το τέλος και πάλι ο Ρούμπος έγραψε το τελικό 1-4 για την ομάδα του, με τους φιλοξενούμενους να έχουν και ένα χαμένο πέναλτι.

Μια νίκη που φέρνει την ομάδα της Ανέζας ποιο κοντά στα Play-Off μετά και την ήττα της Κυράτσας στην έδρα της από τον Ολυμπιακό Καλοβάτου.