Α' ΕΠΣ Άρτας: Εύκολα χωρίς να ζοριστεί ο Σκουφάς 6-0 την Κυράτσα

2016-09-28 20:42
Σκουφας - Ηπειρος Σπορ
Σκουφάς Κομποτίου - Κυράτσα Αγίου Δημητρίου 6-0
Εύκολη πρόκριση για τον Σκουφά Κομποτίου με τενιστικό σκορ απέναντι Κυράτσα νικώντας με 6-0 παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Άρτας.

Ο Σκουφάς παρατάχθηκε με αρκετούς νέους ποδοσφαιριστές στο βασικό σχήμα οι οποίοι έδειξαν καλό πρόσωπο. Από την άλλη η Κυράτσα προσπάθησε έχοντας και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο αλλά τελικά δεν άντεξε απέναντι στον ανώτερο Σκουφά.
Το 1-0 έκανε ο Βασίλας στο 39' μετά από σέντρα σουτ Βασίλα, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Κυριάκης μετά από κάθετη πάσα του Δάρδα Αν. έκανε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Σκουφάς σκόραρε τέσσερα ακόμη τέρματα με την αρχή να γίνεται από τον Δάρδα Αν. στο 51ο λεπτό. Στο 58' ο Καζέλης έκανε το 4-0 ενώ στο 77' ο Κυριάκης ανέβασε τον δίκτη του σκορ στο 5-0 με σουτ. Το 6-0 έκανε ο Τσίρος στο 80' κλείνοντας το σκορ.